شهادت امام زین العابدین (ع) تسلیت باد
كميسيون حقوق بشر اعلام كرد: فقر از اصلي‌ترين دلايل خودكشي منجر به مرگ در پاكستان پي دي اف چاپ پست الكترونيكي

كميسيون حقوق بشر پاكستان گزارش داد كه در 10 ماهه سال 2011 در پاكستان، 1600 نفر به دليل فقر اقدام به خودكشي كرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در گزارش اين كميسيون آمده است كه سال 2010 آمار خودكشي‌ها بيش از اين بوده است و 2399 نفر خودكشي را تنها را‌ه حل فرار از فقر يافته‌اند.

مردم پاكستان واكنش‌هاي مختلفي در قبال فقر و تنگدستي نشان مي‌دهند؛ به نحوي كه تعداد زيادي از آنان براي كار به خارج از مرزهاي اين كشور مي‌روند و برخي ديگر نيز به گروه‌هاي شبه نظامي مي‌پيوندند تا بتوانند دولت را سرنگون كنند.

بشير ان‌بي‌بي يكي از اين قربانيان بود كه از راه گدايي در خيابان‌هاي پاكستان درآمدزايي مي‌كرد اما اين كار هم پاسخگوي مخارج خانواده‌اش نبود؛ در نتيجه اين زن براي پايان دادن به اين وضعيت، خود و سه فرزندش را كه هر سه زير سه سال سن داشتند، جلوي قطار انداخت و به زندگي‌شان پايان داد.

خودكشي از روي فقر در پاكستان چيز تازه‌اي نيست. براساس آمار مركز حقوق بشر و عدالت عمومي در نيويورك، از اواسط دهه 1990 تا كنون در حدود 150 هزار كشاورز به دليل فرار از بدهي‌هايشان در اطراف مرزهاي هند خودكشي كرده‌اند.

خبرگزاري رويترز در گزارش خود آورده است كه دولت پاكستان در امر حذف فقر از جامعه موفق نبوده است؛ در حالي كه مشاور ويژه نخست‌وزير پاكستان در امور اجتماعي اعلام كرد دولت اين كشور تلاش زيادي جهت حذف فقر در پاكستان داشته است.

به هر حال انتقاد از وضعيت مردم در پاكستان نشان مي‌دهد كه حذف فقر از اولويت‌هاي كاري در اين كشور نيست.

 
 

 

Friends Online

Powered by EvNix