شهادت امام زین العابدین (ع) تسلیت باد
ترکیه: هواپیمای ترک پس از اعلام نقص فنی سقوط کرده است پي دي اف چاپ پست الكترونيكي

آنکارا- ایرنا- روزنامه حریت ترکیه به نقل از وزارت حمل و نقل، دریانوردی و ارتباطات این کشور اعلام کرد که هواپیمای جت شخصی ترک پس از اعلام 'نقص فنی' در ایران، سقوط کرده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، این رسانه اعلام کرد که خلبان هواپیما مدت کمی پس از پرواز درخواست کاهش ارتفاع و فرود داده و در ادامه در خاک ایران در ارتفاع 12 هزار متری در حال پرواز بوده و آخرین بار درخواست افزایش ارتفاع تا 12 هزار و 300 متر را داده است.
بنا به اعلام این رسانه، لحظاتی پس از این درخواست، تماس با هواپیما قطع شده و در ساعت 17.40 به وقت ترکیه(18.10) هواپیما در اطراف شهر کرد در استان چهارمحال و بختیاری سقوط کرده است.
رسانه های خبری ترکیه دیشب اسامی سرنشینان هواپیمای جت شخصی سقوط کرده در کوه دورک اناری در ارتفاعات بالادست آبشار دره عشق در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری را اعلام کردند.
در این هواپیمای جت شخصی چنلنجر 604 بمباردیه سی 60 متعلق به هولدینگ باشاران که عصر روز یکشنبه در مسیر شارجه ـ استانبول ترکیه با 11 سرنشین در حال پرواز بوده، علاوه بر ملکه قوّت خلبان و بریل گبش کمک خلبان و اِدا اوصلو' خدمه پرواز، مینا باشاران، زینب جُوشکون، عایشه آند، بورجو گون دُوغار اورفالی، آصلی ایزمیرلی، لیانا هانانل، جاسمین باروح و صنم آکای حضور داشتند.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، همه سرنشینان هواپیما و خدمه پرواز زن بوده اند.
به گزارش ایرنا و به نقل از شبکه خبری خبر7 ترکیه، ملکه قوّت خلبان زن این هواپیما در آخرین تماس خود با برج مراقبت، مدتی پس از پرواز 'درخواست فرود' داده بود و این درخواست وی در دستگاههای برج مراقبت ثبت شده است.
این رسانه همچنین دیشب اعلام کرد که پس از این ارتباط خلبان، ارتباط وی با برج مراقبت قطع شده و احتمال می رود که پس از درخواست فرود و کاهش ارتفاع توسط خلبان، مشکل فنی و یا برخورد با پرنده اتفاق افتاده است.
به گزارش این رسانه، خلبان این هواپیما که از نخستین خلبانان زن خطوط هوایی ترکیه محسوب می شود، پس از اتمام خدمت رسمی، به استخدام هولدینگ باشاران در آمده بود و خلبانی هواپیمای شخصی این شرکت را بر عهده داشت.
به نوشته این رسانه، بریل گبش کمک خلبان این هواپیما نیز که دانش آموخته مرکز آموزش خلبانی بوده و مدتی به استخدام سازمان هواپیمایی ترکیه در آمده بود، از شغل خود استعفا کرده و به عنوان کمک خلبان در هولدینگ باشاران مشغول به کار شده بود.
به گزارش ایرنا، همه 11 مسافر این هواپیما شامل هشت سرنشین و سه خدمه پرواز در این سانحه جان باخته اند.
شبکه خبری ان.تی.وی ترکیه اعلام کرد که این هواپیما یک جت شخصی بوده و در این پرواز مینا باشاران دختر حسین باشاران یکی از سرمایه داران مشهور ترکیه و مدیر هولدینگ باشاران به همراه هفت نفر از دوستانش حضور داشته است.
وزارت ارتباطات و دریانوردی ترکیه پیش از این اعلام کرده بود که این هواپیما در ساعت 14 و 40 دقیقه از صفحه رادار ناپدید شده و سقوط کرده است.
جعفر مردانی معاون سیاسی و امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری امروز دوشنبه از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای ترکیه ای در کوههای هلن شهرستان کیار خبر داد و گفت: نمایندگانی از کشور ترکیه همراه با خانواده قربانیان نیز ساعاتی دیگر وارد فرودگاه شهرکرد می شوند.
وی همچنین از صدور دستور انتقال جعبه سیاه برای انجام تشریفات قانونی خبر داد و اعلام کرد: 10 جسد قربانیان این حادثه شناسایی شده و برای انجام کارهای قانونی بر روی اجساد با بالگردهای اعزامی از خوزستان و یاسوج به فرودگاه شهرکرد منتقل شده است.
منصور فیروز بخت مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری نیز از آمادگی کامل این مرکز برای انجام آزمایش دی.ان.ای از خانواده قربانیان، برای شناسایی اجساد حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای خبر داد.

 
 

 

Friends Online

Powered by EvNix